Kopírovanie objektov s možnosťou ich editácie

Dobrý deň.
Chcel by som sa opýtať, či by nebolo možné kopírovať objekty (hlavne komponenty) s možnosťou ich editácie. Všimol som si, že kopírovanie objektu do textového editoru má štruktúru XML.
Chcel by som sa opýtať, či by sa v takomto prípade dali upraviť pripojené objekty úpravou v texte a následne vložiť upravený dokument - prípadne možnosť vložiť obsah štruktúry parametrov komponenty zo schránky. Dosť by to pomohlo v prípade, kde niekoľkonásobne kopírujem komponentu, v ktorej potrebujem upraviť niekoľko desiatok parametrov. Aktuálne mi to trvá dosť dlho.
Ďakujem.

Dobrý deň.
Parametre grafických objektov uložené v schránke je možne zmeniť, napríklad vybratím do notepadu, zmenením a vrátením do schránky. Následne je možné výsledok vložiť do schémy. Zmena nesmie zničiť štruktúru dát.

Dobrý deň. Chcem sa opýtať, či to platí pre všetky objekty. Skúšal som to niekde a po upravenom xml v notepade mi nič nevložilo. Ak chcem zmeniť objekt, je nutné uid vymazať, alebo aké sú podmienky?

Dobrý deň.

Má to platiť pre všetky objekty. Nastavte si v parametroch grafického editora – grafické objekty, referencie Meno. Potom vás UUID nemusí zaujímať. Ak by sa vyskytol problém, pošlite 2 súbory: orginál z clipboardu a upravený vysledok, nech to môžeme odskúšať.
Ďakujeme.