Metóda ON CHANGE

Dobrý deň.
Metóda ON CHANGE pri každej zmene zavolá funkciu 2-krát. Najskôr s neplatnou hodnotou, potom s novou hodnotou. Všimol som si to najskôr pri užívateľských premenných, ale teraz aj na počítaných bodoch. Je možné, že je to aj pri iných typoch.
Verzia D2000: v12.2.65u3 + patche uverejnené na stránke d2000.ipesoft.com.
Ďakujem za pomoc.

Dobry den.
Akym sposobom vyvolavate zmenu hodnoty uzivatelskej premennej, alebo pocitaneho bodu?
Predpokladam, ze ulozenim v CNF. Vtedy ide hodnota objektu naozaj najprv do neplatnej hodnoty a nasledne do hodnoty definovanej jeho konfiguraciou.
Su dane objekty archivovane? Nie je ten prechod do neplatnej hodnoty a nasledne platnej hodnoty vidiet v historii?

Ak sa mylim, dajte nam vediet.
Dakujeme.

Pre rýchlosť som ju vykonal uložením v CNF. Ak sa to prejavuje iba v tomto prípade, potom je to OK.
PS: Ešte mi napadlo, bolo by možné do parametrov dorobiť informáciu o tom, či bolo zmenené HOBJ alebo hodnota? Zišlo by sa to v prípade, že kontrolujeme objekt, ktorý je v rámci štruktúrovanej premennej.

Ci bolo zmenene HOBJ mozete jednoducho zistit tak, ze na zaciatku si spravite “snapshot” prislusnej SV do lokalnej strukturovanej premennej a v obsluhe ON CHANGE si overite, ci sa HOBJ nezmenilo.

V pripade dalsich otazok nas prosim kontaktujte.

Dakujeme.