Neúmerná spotreba virtuálnej pamäte

Dobrý deň.
U zákazníka máme D2000 na v 12.2-065 nasadenú aplikáciu, ktorá beží vo virtuálke. V priebehu minulého týždňa došlo k neúmernému vyťaženiu pamäte procesorom explorer.exe (cca 46 GB). Hľadali sme príčinu a s najvyššou pravdepodobnosťou to bolo spôsobené XML importom (neviem si vyvsvetliť ako), ale v čase, keď začalo vyťaženie pamäte narastať, sme importovali postupne desattisíce objektov XML (drobné úpravy, kontroly, premenovačky…). Stalo sa to celkovo dvakrát (v týždni sme explorer reštartovali, ale cez víkend to spôsobilo zlyhanie systému (PG padol a nevedel sa rozbehnúť, tým pádom ani aplikácia D2000).
Prosím o preverenie, či to s tým môže mať súvis a ak áno, prosím o opravu, alebo postup, ako tomu zamedziť.
Neúmerné vyťažovanie procesom explorer.exe sme po XML importe zistili aj u iného zákazníka a rovnakej verzii D2000.
Ďakujem.

Dobrý deň,
u mňa na PC sa mi problém reprodukovať nepodarilo, ani po niekoľkokrát opakovanom importe rádovo tisícov objektov sa alokovaná pamäť exporera nepohla ani o megabajt. Nevidím ani technicky možnosť aby D2000 kernel alebo iný D2000 proces mohol alokovať pamäť v pamäťovom priestore procesu explorer.exe (injektáž remote vlákna do cudzieho procesu a podobné techniky D2000 nepoužíva).
Na internete som našiel veľa popisov prípadov keď explorer.exe spotrebuje všetku pamäť. Skúste, či nepomôže niektoré z tam popísaných riešení, napríklad, či nie je nainštalovaný Intel Optane Pinning Service Extension (iaStorAfsServiceApi), popis tu:
https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/high-cpu-memory-usage-from-explorerexe/5377ed1b-e4f3-4c9c-9e0d-6cacdf07f52c

Dobrý deň.
Odkedy sme objekty v tak veľkom množstve neimportovali, tak sa problém už neprejavil. Možno v OS dochádza k niečomu ďalšiemu. Aktuálne to neviem ale odsledovať.
Ďakujem.