Zobrazenie hodnot na osi grafu v celych cislach + autorefresh

Zdravim.

  1. Mam v aplikacii graf, ktory zobrazuje jednoduche hodnoty z archivu plnene skriptom (v archive je to vsetko REAL ak spravne chapem, no ja tam ukladam len INTEGER hodnoty a tie potom zobrazujem v grafe). Problem je ten, ze by som chcel dosiahnut aby sa Y os grafu zobrazovala rozsah len v celych cislach, to sa udeje az ked je v archive nejaka hodnota vacsia ako 1, dovtedy, kym tam nie je nic, alebo max 1, tak os zobrazuje dieliky s hodnotami 0, 0.1, 0.2 atd. Otazka teda znie, ako donutit tu os, aby zobrazovala len INTEGER cisla, pripadne len po jednotkach v style 1,2,3,4 atd. bez desatinych miest.

  2. Druha otazka je, ako donutit graf, aby sa refreshoval po pridani novej hodnoty do archivu. Štandardne stačí v konfigurácii grafu nastaviť “Živé data” (“Live data”). Ak ale pribudne nová hodnota v dôsledku plnenia skriptom, tak v grafe sa zobrazí až po opätovnom načítaní.

Dobrý deň.

  1. V súčasnosti sa nedá dosiahnúť, aby os zobrazovala len cele čísla. Typ analógovej osi celočíselná zabezpečuje iba minimálny rozsah osi = 1. Zabraňuje väčšiemu priblíženie pri použití lupy.

  2. Ak je hodnota vkladaná archívom automaticky, tak treba na archívnom
    objekte zapnúť zverejňovanie hodnoty.
    Ak je hodnota vlkadaná ESL skriptom, jediná možnosť je použiť funkciu
    %HI_GraphLineRefresh